| MOQ: | 1 |
| Cena: | 300USD~800USD per piece |
| Standardowe opakowanie: | Oryginalne pudełko |
| Okres dostawy: | 1 ~ 7 dni |
| Metoda płatności: | T/T, , karta kredytowa, PayPal, Western Union, gotówka, depozyt; |
| Wydajność dostaw: | 50 sztuk dziennie |
Dwugniazdowe komputery klasy korporacyjnej bez tradycyjnej konfiguracji w szafie
TheDell PowerEdge T550to dwugniazdowy serwer wieżowy o wysokości 5U przeznaczony dla firm, które potrzebują znacznie większej mocy obliczeniowej, pamięci, pamięci masowej i możliwości rozbudowy, niż może zapewnić podstawowa platforma wieżowa.
Zbudowany wokółSkalowalne procesory Intel Xeon trzeciej generacjiT550 można skonfigurować z jednym lub dwoma procesorami, maksymalnie 16 gniazdami DDR4 RDIMM, wieloma architekturami pamięci masowej i szerokim wyborem opcji rozszerzeń PCIe.
Tym, co sprawia, że T550 jest szczególnie przydatny na rynku wtórnym, nie jest tylko jego wiek czy specyfikacje. Jest to połączeniearchitektura korporacyjna i elastyczność konfiguracji przy bardziej przystępnej cenie.
W przypadku firm, które nie potrzebują serwerów najnowszej generacji, ale nadal potrzebują poważnej platformy dwuprocesorowej, prawidłowo skonfigurowany serwer PowerEdge T550 może zapewnić atrakcyjną równowagę między możliwościami sprzętowymi a kosztami zakupu.
Nowsze generacje serwerów w naturalny sposób oferują nowsze procesory i technologie pamięci.
Jednak najnowsza platforma nie jest automatycznie najlepszym wyborem dla każdego projektu.
Klientowi korzystającemu z klastra wirtualizacji, bazy danych, środowiska kopii zapasowych, serwera plików lub aplikacji GPU mogą bardziej zależeć na:
Tutaj T550 może mieć sens.
Zamiast płacić za najnowszą generację tylko dlatego, że jest nowsza, klienci mogą wykorzystać model T550 do zbudowaniaserwer dostosowany do konkretnego obciążenia wokół zasobów, których faktycznie potrzebuje.
Platforma obsługuje maksymalnie dwa procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji z maksymalnie 36 rdzeniami na procesor, zgodnie ze specyfikacjami technicznymi firmy Dell.
T550 nie jest przeznaczony do konfiguracji w jeden sposób dla każdego klienta.
Jego siłą jest ilość sposobów montażu platformy.
Klient dysponujący dużą ilością pamięci masowej może preferować osiem 3,5-calowych dysków twardych.
Klient zajmujący się wirtualizacją może preferować wiele 2,5-calowych dysków SSD.
Przy mieszanym obciążeniu duże dyski twarde zapewniają większą pojemność oraz dyski SSD NVMe do aktywnych aplikacji.
Projekt GPU może wymagać zupełnie innej konfiguracji termicznej i zasilania.
To sprawia, że T550 szczególnie nadaje się dointegratorzy systemów, dystrybutorzy i resellerzy ITktórzy potrzebują jednej platformy serwerowej, którą można dostosować do różnych wymagań klientów.
Serwer PowerEdge T550 obsługuje dodwa procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji, z maksymalnie 36 rdzeniami na procesor.
Klienci nie muszą koniecznie zaczynać od dwóch procesorów.
W przypadku umiarkowanego obciążenia pojedynczy procesor może obniżyć początkowy koszt sprzętu, pozostawiając drugie gniazdo dostępne do odpowiedniej przyszłej rozbudowy, pod warunkiem, że ostateczna konfiguracja obsługuje zamierzoną ścieżkę aktualizacji.
W przypadku większych obciążeń dwa procesory zapewniają dodatkowe zasoby przetwarzania dla:
Właściwy procesor należy wybrać zgodnie z wymaganiami aplikacji, a nie po prostu wybierać procesor z największą liczbą rdzeni.
T550 zapewnia16 gniazd DIMM DDR4i obsługuje zarejestrowaną pamięć ECC.
W dokumentacji firmy Dell podano prędkości pamięci do3200 MT/si duża pojemność RDIMM, dzięki czemu platforma nadaje się do zastosowań wymagających dużej ilości pamięci.
Jest to szczególnie istotne w przypadku wirtualizacji.
Na przykład, jeśli firma chce skonsolidować kilka serwerów fizycznych w jednym T550, pamięć może stać się zasobem ograniczającym, zanim zacznie działać wydajność procesora.
Dlatego w praktycznej konfiguracji wirtualizacji T550 priorytetem może być:
128 GB → 256 GB → 512 GB
w zależności od liczby i rozmiaru maszyn wirtualnych.
Nie ma żadnej korzyści z instalowania 1 TB pamięci RAM tylko dlatego, że platforma może ją obsłużyć, jeśli obciążenie wymaga tylko 128 GB.
Jest to jeden z powodów, dla których zalecamy dobranie rozmiaru T550 do rzeczywistego środowiska aplikacji.
Przechowywanie to miejsce, w którym model T550 staje się szczególnie elastyczny.
Firma Dell wymienia kilka konfiguracji napędu przedniego, w tym:
Daje to klientom znacznie większą swobodę niż prosty serwer „all SSD” lub „all HDD”.
T550 z 3,5-calowymi dyskami twardymi SAS/SATA to rozsądna opcja, gdy pojemność pamięci masowej jest ważniejsza niż wyjątkowo małe opóźnienia.
Typowe zastosowania obejmują:
W przypadku takich obciążeń wydawanie całego budżetu na dyski SSD może nie być najbardziej efektywnym podejściem.
W przypadku baz danych, wirtualizacji i aplikacji wymagających dużej liczby operacji we/wy 2,5-calowe dyski SSD dla przedsiębiorstw mogą zapewnić znacznie szybszy dostęp do pamięci masowej.
Konfiguracje oparte na dyskach SSD są szczególnie przydatne w przypadku:
Jedna z ciekawszych konfiguracji T550 łączy dyski twarde o dużej pojemności z dyskami SSD NVMe.
Na przykład:
8 * 3,5-calowy dysk twardy + 4 * 2,5-calowy dysk SSD NVMe
potrafi logicznie oddzielić obciążenia:
Dokładna obsługiwana kombinacja zależy od wybranej obudowy, płyty montażowej, pionu i konfiguracji. Firma Dell dokumentuje konfiguracje obsługujące 3,5-calowe dyski twarde i 2,5-calowe dyski SSD NVMe.
Serwer PowerEdge T550 obsługuje szeroką gamę kontrolerów pamięci masowej Dell, w tymPERC H355, H745, H755 i H755N, a także opcje HBA.
W zależności od aplikacji można wybrać różne poziomy RAID.
Przydatne w przypadku systemów operacyjnych lub małych ilości danych biznesowych, gdzie ważna jest nadmiarowość dysków.
Praktyczny kompromis pomiędzy użyteczną pojemnością a redundancją w przypadku wielodyskowej pamięci masowej.
Bardziej odpowiedni do większych macierzy dysków twardych, gdzie ważna jest ochrona przed awariami wielu dysków.
Dobra opcja w przypadku obciążeń wymagających zarówno nadmiarowości, jak i dużej wydajności pamięci masowej.
Kontroler RAID powinien być dobrany do wybranego typu dysku i obciążenia, a nie traktować kartę RAID jako izolowany element.
T550 to coś więcej niż konwencjonalny serwer plików lub baz danych.
Dell określa obsługę dodwa procesory graficzne NVIDIA A40 o mocy 300 W o podwójnej szerokości lub pięć akceleratorów NVIDIA T4 o mocy 70 W o pojedynczej szerokości, w zależności od konfiguracji.
Daje to platformie rolę w wyspecjalizowanych obciążeniach, takich jak:
Konfiguracje GPU wymagają dokładnego rozważenia konfiguracji zasilaczy, chłodzenia, pionów i obudowy.
Z tego powodu T550 wyposażony w procesor graficzny powinien być skonfigurowany jako kompletny system, a nie dodawać procesor graficzny do istniejącej konfiguracji bez sprawdzania kompatybilności.
T550 obsługuje dosześć gniazd rozszerzeń PCIe Gen4, zapewniając miejsce na dodatkowy sprzęt poza standardową konfiguracją serwera.
Możliwe urządzenia rozszerzające obejmują:
Dla integratorów systemów jest to szczególnie przydatne, ponieważ ten sam serwer bazowy można dostosować do bardzo różnych projektów klientów.
T550 zawieraiDRAC9 firmy Delldo zdalnego monitorowania i zarządzania sprzętem.
Administratorzy mogą monitorować stan systemu, sprawdzać stan sprzętu, przeglądać alerty i wykonywać funkcje zdalnego zarządzania bez fizycznego dostępu do serwera.
Platforma integruje się również z narzędziami Dell OpenManage i środowiskami zarządzania innych firm.
W przypadku organizacji obsługujących serwery w oddziałach lub lokalizacjach bez dedykowanego personelu IT zdalne zarządzanie może ograniczyć niepotrzebne wizyty na miejscu.
T550 wykorzystujeObudowa wieżowa 5U, o wymiarach około 459 mm wysokości, 200 mm szerokości i 680,5 mm głębokości wraz z ramką.
Jego rozmiar jest znaczny w porównaniu z podstawowym serwerem wieżowym, ale ten wolumin fizyczny zapewnia przestrzeń wymaganą do:
Innymi słowy, rozmiar T550 jest częścią jego funkcjonalności.
T550 oferuje szeroki wybór konfiguracji zasilania, w tymOpcje 600 W, 700 W, 800 W, 1100 W, 1400 W, 1800 W i 2400 W, w zależności od typu wejścia i konfiguracji systemu.
Podstawowy serwer pamięci masowej oczywiście nie potrzebuje takiej samej pojemności zasilacza, jak system z dwoma procesorami i wieloma procesorami graficznymi.
To kolejny obszar, w którym liczy się odpowiednia konfiguracja.
Klientom kupującym T550 do celów związanych z procesorem graficznym lub projektem o wysokiej wydajności zalecamy potwierdzenie:
przed sfinalizowaniem zamówienia.
| Kategoria | Specyfikacja |
|---|---|
| Model | Dell PowerEdge T550 |
| Typ serwera | Serwer korporacyjny typu tower |
| Współczynnik kształtu | Wieża 5U |
| Edytor | Do 2 * skalowalnych procesorów Intel Xeon trzeciej generacji |
| Maksymalna liczba rdzeni procesora | Do 36 rdzeni na procesor |
| Pamięć | DDR4 ECC RDIMM |
| Gniazda pamięci | 16 * modułów DIMM DDR4 |
| Szybkość pamięci | Do 3200 MT/s |
| Składowanie | Dysk twardy SAS/SATA, dysk SSD SAS/SATA, dysk SSD NVMe |
| Opcje napędu | Do 24 * 2,5" lub 8 * 3,5" w zależności od obudowy |
| Magazyn hybrydowy | Do 8 * 3,5" dysków twardych + 8 * 2,5" NVMe |
| Kontrolery RAID | PERC H355 / H745 / H755 / H755N i inne |
| Pamięć rozruchowa | Opcje modułu BOSS-S2 / podwójnego SD |
| Sieć | 2*1GbE LOM |
| OCP | Rozbudowa sieci OCP 3.0 |
| PCIe | Do 6 * PCIe Gen4 |
| Wsparcie GPU | Do 2 * 300 W DW lub 5 * 70 W SW |
| Zdalne zarządzanie | iDRAC9 firmy Dell |
| Chłodzenie | Chłodzenie powietrzem |
| Zasilanie | Opcje 600 W–2400 W w zależności od konfiguracji |
| Systemy operacyjne | Windows Server / Linux / VMware i obsługiwane platformy |
| Bezpieczeństwo | Bezpieczny rozruch / Silicon Root of Trust / Opcje TPM |
| Podwozie | Wieża |
| Wymiary | Około. 459 * 200 * 680,5 mm |
Dane techniczne różnią się w zależności od obudowy, procesora, konfiguracji napędu, karty nośnej, karty graficznej i wybranego zasilacza.
T550 jest przydatny dla resellerów, ponieważ jedną platformę można oferować w wielu różnych konfiguracjach.
Klient z ograniczonym budżetem może zakupić konfigurację z jednym procesorem.
Klient korzystający z wirtualizacji może przejść na dwa procesory i więcej pamięci.
Klient zajmujący się pamięcią masową może priorytetowo traktować dyski twarde 3,5 cala.
Klient GPU może wybrać odpowiednią konfigurację akceleratora.
Dla integratorów systemów T550 zapewnia elastyczną podstawę sprzętową dla niestandardowych projektów.
Zamiast utrzymywać zupełnie różne platformy serwerowe dla każdej aplikacji, integratorzy mogą budować wiele rozwiązań w oparciu o tę samą obudowę.
Firmy, które potrzebują więcej zasobów niż podstawowy serwer w obudowie typu tower, ale nie chcą budować środowiska stelażowego, mogą rozważyć model T550.
Typowe zastosowania obejmują:
Wirtualizacja to jeden z najmocniejszych zastosowań modelu T550.
Konfiguracja z dwoma procesorami Xeon Scalable i dużą ilością pamięci DDR4 RDIMM może skonsolidować wiele usług na jednej platformie fizycznej.
Na przykład jeden T550 może obsługiwać:
Dokładna liczba maszyn wirtualnych zależy w dużym stopniu od wykorzystania procesora, alokacji pamięci RAM i wydajności pamięci masowej.
Z tego powodu projekty wirtualizacji powinny być konfigurowane zgodnie zLiczba maszyn wirtualnych i profil obciążenia, a nie tylko model serwera.
Nie każdy projekt pamięci masowej wymaga NVMe.
Jeśli głównym celem jest przechowywanie dużych ilości danych przy rozsądnych kosztach, lepszym wyborem może być konfiguracja 3,5-calowego T550.
Serwer T550 przeznaczony do przechowywania danych można wyposażyć w wiele dysków twardych o dużej pojemności i odpowiedni kontroler RAID, tworząc scentralizowaną platformę dla:
Jest to jeden z obszarów, w którym duża obudowa typu tower T550 staje się zaletą, a nie wadą.
Ponieważ PowerEdge T550 to uznana platforma dla przedsiębiorstw, może być szczególnie atrakcyjna dla kupującychnowe, odnowione, używane lub dostosowane opcje serwerów.
Najważniejszym czynnikiem nie jest po prostu to, czy serwer jest „nowy”, czy „używany”.
Kupujący powinni również ocenić:
Odpowiednio przetestowany i odpowiednio skonfigurowany T550 może być praktyczną opcją w przypadku projektów, w których sprzęt najnowszej generacji nie jest obowiązkowy.
Tak. Serwer PowerEdge T550 toSerwer wieżowy 5Uzaprojektowany z myślą o obciążeniach korporacyjnych poza tradycyjnym środowiskiem szafowym.
T550 obsługuje dodwa procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji.
Serwer zapewnia16 gniazd DDR4 RDIMM. Dokumentacja techniczna firmy Dell wymienia dużą pojemność RDIMM, z różnymi opublikowanymi specyfikacjami w zależności od wersji dokumentacji i konfiguracji.
Tak. Obsługiwane konfiguracje obejmują do8 * 3,5-calowych dysków SAS/SATA.
W zależności od obudowy T550 może obsłużyć doDyski 24 * 2,5-calowelub do 8 dysków 3,5-calowych. Dostępne są również konfiguracje hybrydowe z 3,5-calowymi dyskami twardymi i 2,5-calowymi dyskami SSD NVMe.
Tak. Wybrane konfiguracje obudów obsługują 2,5-calowe dyski SSD NVMe, w tym konfiguracje hybrydowe HDD + NVMe.
Tak. W zależności od konfiguracji firma Dell określa obsługę maksymalnie dwóch procesorów graficznych o mocy 300 W o podwójnej szerokości lub pięciu procesorów graficznych o mocy 70 W i pojedynczej szerokości.
Model T550 został zaprojektowany z myślą o obciążeniach związanych z wirtualizacją w przedsiębiorstwach i obsługuje główne serwerowe systemy operacyjne oraz środowiska wirtualizacyjne zgodnie z określoną matrycą kompatybilności sprzętu/oprogramowania.
Tak. T550 zawieraiDRAC9 firmy Delli obsługuje narzędzia do zarządzania Dell OpenManage.
Tak. Architektura procesora z dwoma gniazdami, duża pojemność DDR4 RDIMM i elastyczna pamięć SSD/NVMe sprawiają, że nadaje się do wielu środowisk baz danych.
Tak. Konfiguracja pamięci masowej 3,5 cala sprawia, że jest ona szczególnie odpowiednia dla klientów, którzy przedkładają pojemność nad maksymalną liczbę IOPS pamięci masowej.
Dla klientów, którzy nie potrzebują najnowszej generacji procesorów i pamięci, T550 może pozostać atrakcyjny, ponieważ jego architektura z dwoma gniazdami, duża pojemność pamięci i możliwości rozbudowy PCIe/GPU mogą zapewnić znaczną funkcjonalność korporacyjną przy niższych kosztach nabycia niż nowsze platformy.
Nie należy konfigurować T550, po prostu wybierając największy dostępny procesor, najdroższą kartę RAID i jak najwięcej pamięci RAM.
Lepsze pytanie brzmi:
Co właściwie będzie robił serwer?
W przypadku serwera kopii zapasowych pojemność dysku twardego może mieć największe znaczenie.
W przypadku wirtualizacji priorytetem mogą być rdzenie pamięci i procesora.
W przypadku bazy danych opóźnienie przechowywania i pamięć mogą stać się ważniejsze.
W przypadku obciążeń AI lub GPU konfigurację zasilania, chłodzenia i PCIe należy rozpatrywać łącznie.
Zapewniamy dostosowaneDell PowerEdge T550konfiguracje dla resellerów IT, dystrybutorów, integratorów systemów i użytkowników końcowych.
Dostępne opcje mogą obejmować:
Prześlij nam wymagany procesor, pamięć RAM, pojemność pamięci, wymagania dotyczące procesora graficznego lub docelowy budżet, a my zarekomendujemy konfigurację T550 dostosowaną do Twojego rzeczywistego obciążenia.
Szukasz najlepszej ceny?
Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży już dziś, aby uzyskać: