| MOQ: | 1 |
| Prijs: | 300USD~800USD per piece |
| Standaard Verpakking: | Origineel in doos |
| Levertijd: | 1~7 dagen |
| Betaalmethode: | T/T, , Creditcard, PayPal, Western Union, Contant geld, Borg; |
| Leveringscapaciteit: | 50 stuks per dag |
Enterprise-klasse dual-socket computing zonder traditionele rack-opstelling
De Dell PowerEdge T550 is een 5U dual-socket tower server ontworpen voor bedrijven die aanzienlijk meer verwerkings-, geheugen-, opslag- en uitbreidingscapaciteit nodig hebben dan een instapmodel tower-platform kan bieden.
Gebouwd rond 3e generatie Intel Xeon Scalable processors, kan de T550 worden geconfigureerd met één of twee CPU's, tot 16 DDR4 RDIMM-slots, meerdere opslagarchitecturen en een brede selectie van PCIe-uitbreidingsopties.
Wat de T550 bijzonder nuttig maakt op de secundaire markt, is niet simpelweg de leeftijd of specificaties. Het is de combinatie van enterprise-architectuur en configuratieflexibiliteit tegen een meer toegankelijke prijs.
Voor bedrijven die niet de nieuwste servergeneratie nodig hebben, maar toch een serieus dual-processor platform nodig hebben, kan een correct geconfigureerde PowerEdge T550 een aantrekkelijke balans bieden tussen hardwarecapaciteit en aanschafkosten.
Nieuwere servergeneraties brengen van nature nieuwere processors en geheugentechnologieën met zich mee.
Maar het nieuwste platform is niet automatisch de beste keuze voor elk project.
Een klant die een virtualisatiecluster, database, back-upomgeving, bestandsserver of GPU-applicatie draait, geeft mogelijk meer om:
Hier kan de T550 zinvol zijn.
In plaats van te betalen voor de nieuwste generatie alleen omdat deze nieuwer is, kunnen klanten de T550 gebruiken om een werkbelastingsspecifieke server te bouwen rond de middelen die ze daadwerkelijk nodig hebben.
Het platform ondersteunt tot twee 3e generatie Intel Xeon Scalable processors met tot 36 kernen per CPU, volgens de technische specificaties van Dell.
De T550 is niet bedoeld om voor elke klant op één manier te worden geconfigureerd.
De kracht ervan ligt in het aantal manieren waarop het platform kan worden samengesteld.
Een klant met veel opslag kan de voorkeur geven aan acht 3,5-inch HDD's.
Een virtualisatieklant kan de voorkeur geven aan meerdere 2,5-inch SSD's.
Een gemengde werkbelasting kan profiteren van grote HDD's voor capaciteit plus NVMe SSD's voor actieve applicaties.
Een GPU-project kan een volledig andere thermische en stroomconfiguratie vereisen.
Dit maakt de T550 bijzonder geschikt voor systeemintegrators, IT-distributeurs en resellers die één serverplatform nodig hebben dat kan worden aangepast aan verschillende klantvereisten.
De PowerEdge T550 ondersteunt tot twee 3e generatie Intel Xeon Scalable processors, met tot 36 kernen per processor.
Klanten hoeven niet noodzakelijkerwijs met twee CPU's te beginnen.
Voor een gematigde werkbelasting kan een enkele processor de initiële hardwarekosten verlagen, terwijl de tweede socket beschikbaar blijft voor een passende toekomstige uitbreiding, mits de uiteindelijke configuratie het beoogde upgrade-pad ondersteunt.
Voor zwaardere werkbelastingen bieden twee CPU's extra verwerkingsbronnen voor:
De juiste CPU moet worden geselecteerd op basis van de applicatievereisten in plaats van simpelweg de processor met het hoogste aantal kernen te kiezen.
De T550 biedt 16 DDR4 DIMM-slots en ondersteunt geregistreerd ECC-geheugen.
Dell-documentatie vermeldt geheugensnelheden tot 3200 MT/s en grote RDIMM-capaciteit, waardoor het platform geschikt is voor geheugenintensieve applicaties.
Dit is met name relevant voor virtualisatie.
Als een bedrijf bijvoorbeeld verschillende fysieke servers wil consolideren in één T550, kan geheugen de beperkende factor worden voordat de CPU-prestaties dat doen.
Een praktische T550 virtualisatieconfiguratie zou daarom prioriteit kunnen geven aan:
128 GB → 256 GB → 512 GB
afhankelijk van het aantal en de grootte van virtuele machines.
Het heeft geen voordeel om 1 TB RAM te installeren alleen omdat het platform dit ondersteunt als de werkbelasting slechts 128 GB vereist.
Dat is een van de redenen waarom we aanbevelen de T550 te dimensioneren rond de daadwerkelijke applicatieomgeving.
Opslag is waar de T550 bijzonder flexibel wordt.
Dell vermeldt verschillende front-drive configuraties, waaronder:
Dit geeft klanten veel meer vrijheid dan een eenvoudige "alle SSD" of "alle HDD" server.
Een T550 met 3,5-inch SAS/SATA HDD's is een verstandige optie wanneer opslagcapaciteit belangrijker is dan extreem lage latentie.
Typische applicaties omvatten:
Voor deze werkbelastingen is het uitgeven van het volledige budget aan SSD's mogelijk niet de meest efficiënte aanpak.
Voor databases, virtualisatie en high-I/O applicaties kunnen 2,5-inch enterprise SSD's veel snellere opslagtoegang bieden.
Op SSD gebaseerde configuraties zijn bijzonder nuttig voor:
Een van de interessantere T550-configuraties combineert grote capaciteit HDD's met NVMe SSD's.
Bijvoorbeeld:
8 * 3,5-inch HDD + 4 * 2,5-inch NVMe SSD
kan de werkbelastingen logisch scheiden:
De exacte ondersteunde combinatie is afhankelijk van het geselecteerde chassis, backplane, riser en configuratie. Dell documenteert configuraties die 3,5-inch HDD's ondersteunen samen met 2,5-inch NVMe SSD's.
De PowerEdge T550 ondersteunt een brede selectie van Dell opslagcontrollers, waaronder PERC H355, H745, H755 en H755N, evenals HBA-opties.
Verschillende RAID-niveaus kunnen worden geselecteerd, afhankelijk van de applicatie.
Nuttig voor besturingssystemen of kleine zakelijke gegevensvolumes waarbij schijfredundantie belangrijk is.
Een praktisch compromis tussen bruikbare capaciteit en redundantie voor opslag met meerdere schijven.
Meer geschikt voor grotere HDD-arrays waarbij bescherming tegen meerdere schijfstoringen belangrijk is.
Een sterke optie voor werkbelastingen die zowel redundantie als hoge opslagprestaties vereisen.
De RAID-controller moet worden afgestemd op het geselecteerde schijftype en de werkbelasting, in plaats van de RAID-kaart als een geïsoleerd component te behandelen.
De T550 is meer dan een conventionele bestands- of databaseserver.
Dell specificeert ondersteuning voor maximaal twee dubbelbrede 300W NVIDIA A40 GPU's of vijf enkelbrede 70W NVIDIA T4 accelerators, afhankelijk van de configuratie.
Dit geeft het platform een rol in gespecialiseerde werkbelastingen zoals:
GPU-configuraties vereisen zorgvuldige overweging van voedingen, koeling, risers en chassisconfiguratie.
Om deze reden moet een T550 met GPU worden geconfigureerd als een compleet systeem in plaats van een GPU toe te voegen aan een bestaande configuratie zonder compatibiliteit te controleren.
De T550 ondersteunt tot zes PCIe Gen4-uitbreidingsslots, wat ruimte biedt voor extra hardware buiten de standaard serverconfiguratie.
Mogelijke uitbreidingsapparaten omvatten:
Voor systeemintegrators is dit bijzonder nuttig omdat hetzelfde basis serverplatform kan worden aangepast aan zeer verschillende klantprojecten.
De T550 bevat Dell iDRAC9 voor externe hardwarebewaking en -beheer.
Beheerders kunnen de systeemprestaties bewaken, de hardwarestatus inspecteren, waarschuwingen bekijken en externe beheerfuncties uitvoeren zonder fysieke toegang tot de server.
Het platform integreert ook met Dell OpenManage tools en beheeromgevingen van derden.
Voor organisaties die servers exploiteren in filialen of locaties zonder toegewijd IT-personeel, kan extern beheer onnodige bezoeken ter plaatse verminderen.
De T550 maakt gebruik van een 5U tower chassis, met afmetingen van ongeveer 459 mm hoog, 200 mm breed en 680,5 mm diep met de bezel.
De grootte is aanzienlijk vergeleken met een instapmodel tower server, maar dat fysieke volume biedt de ruimte die nodig is voor:
Met andere woorden, de grootte van de T550 maakt deel uit van zijn functionaliteit.
De T550 biedt een brede selectie van voedingconfiguraties, waaronder 600W, 700W, 800W, 1100W, 1400W, 1800W en 2400W opties, afhankelijk van het type ingang en de systeemconfiguratie.
Een basis opslagserver heeft uiteraard niet dezelfde PSU-capaciteit nodig als een dual-CPU systeem met meerdere GPU's.
Dit is een ander gebied waar de juiste configuratie ertoe doet.
Voor klanten die een T550 kopen voor een GPU- of high-performance project, raden we aan het volgende te bevestigen:
voordat de bestelling wordt afgerond.
| Categorie | Specificatie |
|---|---|
| Model | Dell PowerEdge T550 |
| Server Type | Enterprise Tower Server |
| Form Factor | 5U Tower |
| Processor | Tot 2 * 3e generatie Intel Xeon Scalable |
| Maximale CPU-kernen | Tot 36 kernen per processor |
| Geheugen | DDR4 ECC RDIMM |
| Geheugenslots | 16 * DDR4 DIMM |
| Geheugensnelheid | Tot 3200 MT/s |
| Opslag | SAS / SATA HDD, SAS / SATA SSD, NVMe SSD |
| Schijfopties | Tot 24 * 2,5" of 8 * 3,5" afhankelijk van chassis |
| Hybride Opslag | Tot 8 * 3,5" HDD + 8 * 2,5" NVMe |
| RAID Controllers | PERC H355 / H745 / H755 / H755N en andere |
| Opstartopslag | BOSS-S2 / Dual SD Module opties |
| Netwerk | 2 * 1GbE LOM |
| OCP | OCP 3.0 netwerkuitbreiding |
| PCIe | Tot 6 * PCIe Gen4 |
| GPU-ondersteuning | Tot 2 * 300W DW of 5 * 70W SW GPU's |
| Remote Management | Dell iDRAC9 |
| Koeling | Luchtkoeling |
| Voeding | 600W–2400W opties afhankelijk van configuratie |
| Besturingssystemen | Windows Server / Linux / VMware en ondersteunde platforms |
| Beveiliging | Secure Boot / Silicon Root of Trust / TPM opties |
| Chassis | Tower |
| Afmetingen | Ca. 459 * 200 * 680,5 mm |
Specificaties variëren afhankelijk van chassis, CPU, schijfconfiguratie, riser, GPU en PSU-selectie.
De T550 is nuttig voor resellers omdat één platform in veel verschillende configuraties kan worden aangeboden.
Een klant met een beperkt budget kan een single-CPU-configuratie aanschaffen.
Een virtualisatieklant kan overschakelen op dual CPU's en meer geheugen.
Een opslagklant kan prioriteit geven aan 3,5-inch HDD's.
Een GPU-klant kan een geschikte acceleratorconfiguratie selecteren.
Voor systeemintegrators biedt de T550 een flexibele hardwarebasis voor aangepaste projecten.
In plaats van volledig verschillende serverplatforms te onderhouden voor elke applicatie, kunnen integrators meerdere oplossingen bouwen rond hetzelfde chassis.
Bedrijven die meer middelen nodig hebben dan een instapmodel tower server, maar geen rack-gebaseerde omgeving willen bouwen, kunnen de T550 overwegen.
Typische applicaties omvatten:
Virtualisatie is een van de sterkste use cases voor de T550.
Een configuratie met twee Xeon Scalable CPU's en een grote hoeveelheid DDR4 RDIMM-geheugen kan meerdere services consolideren op één fysiek platform.
Bijvoorbeeld, één T550 kan hosten:
Het exacte aantal virtuele machines is sterk afhankelijk van CPU-gebruik, RAM-toewijzing en opslagprestaties.
Om deze reden moeten virtualisatieprojecten worden geconfigureerd volgens het VM-aantal en werkbelastingsprofiel, niet simpelweg het servermodel.
Niet elk opslagproject heeft NVMe nodig.
Als het primaire doel is om grote hoeveelheden gegevens tegen redelijke kosten te bewaren, kan de 3,5-inch T550-configuratie een betere keuze zijn.
Een op opslag gerichte T550 kan worden uitgerust met meerdere HDD's met hoge capaciteit en een geschikte RAID-controller, waardoor een gecentraliseerd platform ontstaat voor:
Dit is een van de gebieden waar het grote tower chassis van de T550 een voordeel wordt in plaats van een nadeel.
Omdat de PowerEdge T550 een gevestigd enterprise platform is, kan het bijzonder aantrekkelijk zijn voor kopers die nieuwe, gereviseerde, gebruikte of aangepaste serveropties.
De belangrijkste overweging is niet simpelweg of een server "nieuw" of "gebruikt" is.
Kopers moeten ook evalueren:
Een correct geteste en adequaat geconfigureerde T550 kan een praktische optie zijn voor projecten waarbij de nieuwste generatie hardware niet verplicht is.
Ja. De PowerEdge T550 is een 5U tower server ontworpen voor enterprise werkbelastingen buiten een traditionele rackomgeving.
De T550 ondersteunt tot twee 3e generatie Intel Xeon Scalable processors.
De server biedt 16 DDR4 RDIMM-slots. Dell's technische documentatie vermeldt een grote RDIMM-capaciteit, met verschillende gepubliceerde specificaties afhankelijk van de documentatierevisie en configuratie.
Ja. Ondersteunde configuraties omvatten tot 8 * 3,5-inch SAS/SATA-schijven.
Afhankelijk van het chassis kan de T550 tot 24 * 2,5-inch schijven ondersteunen, of tot 8 * 3,5-inch schijven. Hybride configuraties met 3,5-inch HDD's en 2,5-inch NVMe SSD's zijn ook beschikbaar.
Ja. Geselecteerde chassisconfiguraties ondersteunen 2,5-inch NVMe SSD's, inclusief hybride HDD + NVMe-configuraties.
Ja. Afhankelijk van de configuratie specificeert Dell ondersteuning voor maximaal twee 300W dubbelbrede GPU's of vijf 70W enkelbrede GPU's.
De T550 is ontworpen voor enterprise virtualisatiewerkbelastingen en ondersteunt belangrijke serverbesturingssystemen en virtualisatieomgevingen, afhankelijk van de specifieke hardware/software compatibiliteitsmatrix.
Ja. De T550 bevat Dell iDRAC9 en ondersteunt Dell OpenManage beheerhulpmiddelen.
Ja. De dual-socket CPU-architectuur, grote DDR4 RDIMM-capaciteit en flexibele SSD/NVMe-opslag maken het geschikt voor veel databaseomgevingen.
Ja. De 3,5-inch opslagconfiguratie maakt het bijzonder geschikt voor klanten die prioriteit geven aan capaciteit boven maximale opslag IOPS.
Voor klanten die niet de nieuwste CPU- en geheugengeneratie nodig hebben, kan de T550 aantrekkelijk blijven omdat de dual-socket architectuur, grote opslagcapaciteit en PCIe/GPU-uitbreidingsmogelijkheden aanzienlijke enterprise functionaliteit kunnen leveren tegen lagere aanschafkosten dan nieuwere platforms.
Een T550 mag niet worden geconfigureerd door simpelweg de grootste beschikbare CPU, de duurste RAID-kaart en zoveel mogelijk RAM te selecteren.
De betere vraag is:
Wat zal de server daadwerkelijk doen?
Voor een back-upserver kan HDD-capaciteit het belangrijkst zijn.
Voor virtualisatie kunnen geheugen en CPU-kernen de prioriteit hebben.
Voor een database kunnen opslaglatentie en geheugen belangrijker worden.
Voor AI- of GPU-werkbelastingen moeten voeding, koeling en PCIe-configuratie samen worden overwogen.
Wij bieden aangepaste Dell PowerEdge T550 configuraties voor IT-resellers, distributeurs, systeemintegrators en eindgebruikers.
Beschikbare opties kunnen omvatten:
Stuur ons uw vereiste CPU, RAM, opslagcapaciteit, GPU-vereiste of doelbudget, en wij kunnen een T550-configuratie aanbevelen rond uw daadwerkelijke werkbelasting.
Op zoek naar de beste prijs?
Neem vandaag nog contact op met ons verkoopteam voor: