| Adedi: | 1 |
| Fiyat: | 800USD~2100USD per piece |
| Standart Paketleme: | Orijinal Kutulu |
| Teslim süresi: | 1~7 gün |
| Ödeme yöntemi: | T/T, , Kredi Kartı, PayPal, Western Union, Nakit, Emanet; |
| Tedarik Kapasitesi: | Günde 50 adet |
Dell PowerEdge T560 , geleneksel bir ofis sunucusunun sağlayabileceğinden daha fazla işlem gücü, depolama kapasitesi, bellek bant genişliği ve genişletme alanı gerektiren kuruluşlar için tasarlanmış 4.5U çift soketli bir kule sunucudur.
Temel olarak dosya paylaşımı ve günlük iş uygulamaları için tasarlanmış standart bir kule sunucusunun aksine, T560 kurumsal altyapı platformuna çok daha yakın konumlandırılmıştır. çift Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemci, DDR5 RDIMM bellek, yüksek kapasiteli HDD depolama, SAS SSD'ler, NVMe sürücüler ve GPU hızlandırıcıları tek bir kasada birleştirebilir.
Bu, PowerEdge T560'ı, geleneksel bir veri merkezi dışında kendi BT altyapısını çalıştıran şirketler için özellikle ilginç kılmaktadır; bunlar arasında sanal konaklayıcılar, veritabanı sunucuları, analiz platformları, özel bulut ortamları, yedekleme sistemleri ve yapay zeka çıkarım iş yükleri listelemektedir.
T560'ın gerçek avantajı sadece işlemci sayısı değildir. İşletmelere, bugün sahip oldukları iş yükünün etrafında bir sunucu oluşturmaları ve yarın için anlamlı bir genişletme kapasitesi bırakmaları için alan sağlar.
Bir raf sunucusu ile kule sunucusu arasında seçim yaparken yaygın bir soru, bir kule kasanın kurumsal iş yüklerini kaldırıp kaldıramayacağıdır.
T560 özellikle bu boşluk için tasarlanmıştır.
Bir ofiste, şube konumunda, laboratuvarda, stüdyoda veya şirket içi sunucu odasında dağıtımı daha kolay olabilecek bir kule form faktörünü korurken, modern bir kurumsal sunucudan beklenen işlem, bellek, depolama ve PCIe genişletme yetenekleri sunar.
T560, her biri 32 çekirdeğe kadar olan iki adet 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciyi veya her biri 28 çekirdeğe kadar olan iki adet 5. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciyi destekler. 16 adet DDR5 DIMM yuvası, kayıtlı ECC belleği destekler ve mevcut Dell spesifikasyonları 1.5 TB'a kadar RDIMM kapasitesi listelemektedir.
Temel tek CPU yapılandırmasının ötesine geçen bir sunucuya ihtiyaç duyan müşteriler için bu, T560'ı pratik bir uzun vadeli platform haline getirir.
T560, müşterilerin nispeten ekonomik bir tek CPU'lu sunucudan yüksek çekirdek sayısına sahip çift CPU'lu bir sisteme kadar yapılandırmalar oluşturmasına olanak tanıyan iki adet Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciyi destekler.
Tek işlemcili bir yapılandırma, mevcut iş yükünün ikinci bir CPU'yu haklı çıkarmadığı durumlarda uygun olabilir. İş yükü büyüdükçe, seçilen yapılandırma ve platform gereksinimlerine bağlı olarak ikinci işlemci eklenebilir.
T560, DDR5 kayıtlı ECC bellek kullanır ve 16 DIMM yuvasına sahiptir.
Platform, 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerle 4800 MT/s'ye kadar ve 5. Nesil işlemcilerle 5200 MT/s'ye kadar bellek hızlarını destekler. Mevcut Dell spesifikasyonları, maksimum RDIMM kapasitesini 1.5 TB listelemektedir.
Bu, T560'a sanallaştırma, veritabanları, analiz ve bellek yoğun kurumsal uygulamalar için yeterli bellek alanı sağlar.
Depolama, T560'ı değerlendirmek için en güçlü nedenlerden biridir.
Seçilen kasaya ve arka panele bağlı olarak platform, 3.5 inç SAS/SATA HDD'ler, 2.5 inç SAS/SATA sürücüler ve NVMe SSD'ler listelemektedir.
Dell, 12 adet 3.5 inç sürücüye kadar, 24 adet 2.5 inç sürücüye kadar veya 3.5 inç HDD'ler ve 2.5 inç NVMe SSD'lerin bir kombinasyonunu destekleyen yapılandırmalar listelemektedir.
Bu, aynı T560 platformunun çok farklı şekillerde yapılandırılabileceği anlamına gelir:
Kapasite Odaklı:
Yedekleme, arşivler ve büyük veri kümeleri için yüksek kapasiteli SATA/SAS HDD'ler.
Performans Odaklı:
Veritabanları ve yüksek G/Ç uygulamaları için kurumsal SSD'ler veya NVMe sürücüler.
Dengeli:
Toplu depolama için HDD'ler artı işletim sistemleri, sanal makineler veya sık erişilen veriler için SSD/NVMe sürücüler.
Önceliği maksimum IOPS'den ziyade depolama kapasitesi olan müşteriler için, birden fazla kurumsal HDD'ye sahip bir T560, pratik bir terabayt başına maliyet çözümü sunabilir.
Tipik uygulamalar şunları içerir:
Kurumsal SAS veya SATA SSD'leri kullanan bir yapılandırma, depolama gecikmesini azaltabilir ve uygulama yanıt verme hızını artırabilir.
Bu tür bir yapılandırma şunlar için daha uygundur:
Hem kapasiteye hem de hıza ihtiyaç duyan işletmeler için T560, yüksek kapasiteli HDD'ler ile NVMe SSD'lerin birleştirildiği bir yapılandırma ile sunulabilir.
Örneğin, HDD'ler büyük veri kümelerini depolayabilirken, NVMe sürücüler sık erişilen iş yükleri, uygulama verileri veya sanallaştırma için kullanılabilir.
Kesin sürücü kombinasyonu, seçilen T560 kasasına ve arka paneline bağlıdır.
PowerEdge T560, platformun birden fazla CPU soketi, yüksek bellek kapasitesi ve kapsamlı depolama seçeneklerini birleştirmesi nedeniyle sanallaştırma için güçlü bir adaydır.
Sanallaştırma odaklı bir T560 yapılandırması, daha hızlı disk erişimi gerektiren iş yükleri için SSD veya NVMe depolama kullanırken, birden fazla sanal makineye CPU çekirdekleri ve bellek ayırabilir.
Tipik sanallaştırma ortamları şunları içerir:
Sanallaştırma projeleri için, her bileşeni bağımsız olarak seçmek yerine işlemciyi, RAM kapasitesini, depolama düzenini ve RAID denetleyicisini eksiksiz bir sistem olarak seçmenizi öneririz.
T560'ın daha belirgin özelliklerinden biri GPU genişletme yeteneğidir.
Platform, yapılandırmaya bağlı olarak iki adet 300W çift genişlikte GPU'ya veya altı adet 75W tek genişlikte GPU'ya kadar desteklediğini belirtmektedir.
Bu, T560'ı geleneksel bir ofis kule sunucusundan daha çok yönlü hale getirir.
Potansiyel iş yükleri şunları içerir:
GPU projeleri için, sipariş vermeden önce güç kaynağı, termal yapılandırma, PCIe yuvası tahsisi ve GPU boyutları birlikte değerlendirilmelidir.
T560, bir kule platformu için önemli bir PCIe genişletme kapasitesi sunar.
Mevcut Dell spesifikasyonları, yapılandırmaya bağlı olarak Gen5 ve Gen4 yuvaları dahil olmak üzere altı adede kadar PCIe yuvası listelemektedir.
Bu, müşterilerin aşağıdaki gibi bileşenler eklemesine olanak tanır:
Altyapı gereksinimlerinin zamanla değişmesini bekleyen kuruluşlar için bu genişletme yeteneği, ilk günden en yüksek CPU yapılandırmasını satın almaktan daha değerli olabilir.
T560, uzaktan yönetim için Dell iDRAC9 içerir.
Yöneticiler, fiziksel olarak makinenin yanında olmadan sunucu sağlığını izleyebilir, donanım durumunu inceleyebilir, firmware yönetebilir ve uzaktan yönetim gerçekleştirebilir.
Platform ayrıca merkezi altyapı yönetimi için Dell OpenManage araçlarıyla entegre olur. Dell, OpenManage Enterprise, OpenManage Power Manager, OpenManage Mobile desteğini ve VMware vCenter, Microsoft System Center ve Windows Admin Center gibi platformlarla entegrasyonları listelemektedir.
Birden fazla ofis veya konumda sunucu çalıştıran şirketler için uzaktan yönetim, yerinde müdahale ihtiyacını önemli ölçüde azaltabilir.
T560, 4.5U kule sunucusudur, yaklaşık 464 mm yüksekliğinde (ayaklarla birlikte), 200 mm genişliğinde ve 678.2 mm derinliğinde (çerçeveyle birlikte) ölçülür.
Kule form faktörü, geleneksel bir raf kurulumunun uygun olmadığı veya gereksiz olduğu durumlarda faydalı olabilir.
İşletmeler, bir raf sunucusunu özel bir raf kabinine kurmak yerine, T560'ı uygun bir sunucu odasına, ofis BT alanına veya şube ortamına dağıtabilir.
Kasa ayrıca farklı iş yükü gereksinimlerini karşılamak için birden fazla soğutma fanı yapılandırmasını destekler.
Kurumsal sunucu güvenliği, işletim sistemi başlamadan önce başlar.
T560, aşağıdaki gibi Dell güvenlik teknolojilerini içerir:
Bu özellikler, kuruluşların dağıtımdan işletmeye ve bakıma kadar daha kontrollü bir sunucu yaşam döngüsü oluşturmasına yardımcı olur.
| Kategori | Özellik |
|---|---|
| Model | Dell PowerEdge T560 |
| Sunucu Türü | Kurumsal Kule Sunucusu |
| Form Faktörü | 4.5U Kule |
| İşlemci | 2 * 4. veya 5. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciye kadar |
| 4. Nesil CPU Desteği | İşlemci başına 32 çekirdeğe kadar |
| 5. Nesil CPU Desteği | İşlemci başına 28 çekirdeğe kadar |
| Yonga Seti | Intel C741 |
| Bellek | DDR5 ECC RDIMM |
| Bellek Yuvaları | 16 * DDR5 DIMM |
| Maksimum Bellek | 1.5 TB RDIMM'e kadar |
| Bellek Hızı | 4. Nesil ile 4800 MT/s'ye kadar / 5. Nesil ile 5200 MT/s |
| Depolama | SAS / SATA HDD, SAS / SATA SSD, NVMe SSD |
| Maksimum Sürücü Seçenekleri | Yapılandırmaya bağlı olarak 12 * 3.5" veya 24 * 2.5"'e kadar |
| RAID Denetleyicileri | PERC H965i, H755N, H755, H355 ve HBA seçenekleri |
| Önyükleme Depolama | Yapılandırmaya bağlı olarak 2 * M.2 NVMe SSD'li BOSS-N1 |
| Ağ | 2 * 1GbE LOM; OCP ağ seçenekleri mevcut |
| PCIe | 6 PCIe yuvasına kadar |
| GPU Desteği | 2 * 300W DW veya 6 * 75W SW GPU'ya kadar |
| Uzaktan Yönetim | Dell iDRAC9 |
| İşletim Sistemleri | Windows Server, VMware ESXi, Linux ve diğer desteklenen platformlar |
| Güç Kaynağı | 600W'dan yüksek kapasiteli yapılandırmalara kadar birden fazla PSU seçeneği |
| Soğutma | Hava soğutma |
| Güvenlik | Güvenli Önyükleme, TPM 2.0, Silikon Güven Kökü ve ilgili güvenlik teknolojileri |
| Form Faktörü | Kule |
Özellikler kasaya, işlemci nesline, arka panele, depolama denetleyicisine, GPU ve güç kaynağı seçimine göre değişiklik gösterebilir.
CPU: Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci
Bellek: 64GB DDR5 ECC RDIMM
Depolama: 4 * 4TB SAS/SATA HDD
RAID: PERC H355
Ağ: Çift portlu 1GbE
Güç: 800W PSU
Yönetim: iDRAC9
Şunlar için önerilir: Dosya sunucusu, yedekleme, ERP, CRM ve genel iş uygulamaları.
CPU: 2 * Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci
Bellek: 128GB DDR5 ECC RDIMM
Depolama: 2 * 1.92TB Kurumsal SSD + 4 * 4TB HDD
RAID: PERC H755
Ağ: 1GbE + isteğe bağlı yüksek hızlı NIC
Güç: Yedekli PSU
Yönetim: iDRAC9 Enterprise
Şunlar için önerilir: VMware, Hyper-V, özel bulut ve çoklu VM ortamları.
CPU: Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemci
Bellek: 64GB DDR5 ECC RDIMM
Depolama: 8 * 8TB SAS/SATA HDD
RAID: PERC H755
Ağ: Çift portlu 1GbE
Güç: Yedekli PSU
Yönetim: iDRAC9
Şunlar için önerilir: Yedekleme, arşiv, gözetim, dosya depolama ve büyük veri kümeleri.
T560, giriş seviyesi kule sunucularının yetersiz kaldığı ancak mutlaka raf tabanlı bir altyapıya geçmek istemeyen alıcılar için özellikle uygundur.
Şunlar için iyi bir seçenektir:
İş uygulamaları, dosya paylaşımı ve yedekleme için merkezi bir sunucu arayan şirketler.
Özel projeler için esnek bir donanım platformuna ihtiyaç duyan entegratörler.
Farklı müşteri bütçeleri için birden fazla CPU, RAM ve depolama kombinasyonuna ihtiyaç duyan bayiler.
Merkezi bir veri merkezi dışında kurumsal sunucu yeteneklerine ihtiyaç duyan kuruluşlar.
SQL, ERP, CRM veya analiz iş yüklerini çalıştıran işletmeler.
Birden fazla fiziksel iş yükünü tek bir sunucuda konsolide eden müşteriler.
Büyük bir raf tabanlı GPU sunucusunu hemen dağıtmadan yerel GPU hızlandırması gerektiren kuruluşlar.
Fark, yalnızca özellikleri karşılaştırmak yerine iş yüküne bakıldığında daha net ortaya çıkar.
Temel bir kule sunucusu, dosya paylaşımı ve az sayıda iş uygulaması için yeterli olabilir. T560, proje iki CPU, büyük ECC bellek, birden fazla depolama katmanı, PCIe genişletme veya GPU hızlandırması listelemektedir.
Başka bir deyişle, T560 sadece daha büyük bir kule değildir. Kule kasasını korurken kurumsal altyapıyla ilişkilendirilen esnekliğe sahip olmak isteyen müşteriler için bir platformdur.
Hiçbir sunucu projesi tam olarak aynı yapılandırmayı gerektirmez.
Dosya sunucusu çalıştıran bir müşteri, büyük bir SSD dizisinden ziyade ek HDD kapasitesinden daha fazla fayda sağlayabilir. Bir sanallaştırma müşterisi bellek ve SSD performansını önceliklendirebilir. Bir veritabanı müşterisi hızlı kurumsal SSD'ler ve daha güçlü bir RAID denetleyicisi gerektirebilir. Bir GPU projesi ek güç ve belirli PCIe yapılandırmaları gerektirebilir.
Dell PowerEdge T560 'i iş yükünüze, bütçenize ve dağıtım ortamınıza göre yapılandırabiliriz.
Mevcut yapılandırma seçenekleri şunları içerebilir:
Gereken CPU, bellek, depolama kapasitesi veya hedef bütçenizi bize bildirin, uygun bir T560 yapılandırması önerelim.
PowerEdge T560, 4.5U kule sunucusudur. Fiziksel tasarımı, kurumsal düzeyde genişletme yetenekleri sunarken ofis ve şirket içi dağıtımlar için uygun olmasını sağlar.
T560, iki adet Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciye kadar destekler. İşlemci desteği, seçilen nesle ve yapılandırmaya bağlıdır.
Platform 16 adet DDR5 RDIMM yuvasına sahiptir ve mevcut Dell spesifikasyonları 1.5 TB RDIMM belleğe kadar listelemektedir.
Evet. T560, yüksek kapasiteli 3.5 inç sürücüler dahil olmak üzere birden fazla SAS/SATA HDD yapılandırmasını destekler. Bu, onu yedekleme, arşiv ve depolama yoğun uygulamalar için uygun hale getirir.
Evet. Seçilen yapılandırmaya bağlı olarak T560, 3.5 inç HDD'ler ile 2.5 inç NVMe sürücülerin birleşimini içeren yapılandırmalar dahil olmak üzere NVMe SSD'leri destekleyebilir.
Evet. Dell, yapılandırmaya bağlı olarak iki adet 300W çift genişlikte GPU veya altı adet 75W tek genişlikte GPU'ya kadar desteklediğini belirtmektedir.
Evet. Çift soketli CPU mimarisi, DDR5 RDIMM kapasitesi ve esnek SSD/NVMe depolaması, onu VMware ve Hyper-V gibi sanallaştırma ortamları için uygun hale getirir.
Evet. Sunucu, Dell iDRAC9 içerir ve iDRAC lisansına ve yapılandırmasına bağlı olarak ek yönetim yetenekleri mevcuttur.
Evet. CPU, RAM, HDD/SSD, RAID denetleyicisi, ağ adaptörü, GPU, güç kaynağı ve diğer bileşenler proje gereksinimlerine göre yapılandırılabilir.
Belirli bir CPU, bellek, HDD, SSD, RAID veya GPU yapılandırmasına sahip Dell PowerEdge T560 mı arıyorsunuz?
Bayiler, sistem entegratörleri, BT distribütörleri ve son müşteriler için özelleştirilmiş Dell sunucu yapılandırmaları sağlıyoruz.
Yeni bir iş uygulaması için bir T560'a veya daha büyük bir dağıtım için birden fazla sunucuya ihtiyacınız olsun, gerekli spesifikasyonunuzu veya bütçenizi bize gönderin.
Sunucuya yalnızca en pahalı bileşenleri eklemek yerine, iş yükünüz için anlamlı bir yapılandırma oluşturmanıza yardımcı olacağız.
En iyi fiyatı mı arıyorsunuz?
Bugün satış ekibimizle iletişime geçin: