| Adedi: | 1 |
| Fiyat: | 1200USD~2800USD per piece |
| Standart Paketleme: | Orijinal Kutulu |
| Teslim süresi: | 1~7 gün |
| Ödeme yöntemi: | T/T, , Kredi Kartı, PayPal, Western Union, Nakit, Emanet; |
| Tedarik Kapasitesi: | Günde 50 adet |
Önemli İş Yükleri İçin Kompakt Bir Kurumsal Sunucu
ürününü gerçek iş yükünüze ve bütçenize göre oluşturabiliriz. , gerçekten ihtiyaç duymadıkları altyapı için ödeme yapmak istemeyen işletmeler için tasarlanmış kompakt bir 3U tek soketli kule sunucudur.
Geleneksel bir masaüstü iş istasyonu ile daha büyük bir kurumsal sunucu arasında ilginç bir alanda yer alır. T160 ECC bellek, sunucu sınıfı Intel işlemciler, donanım RAID seçenekleri, uzaktan yönetim ve özel sunucu depolama sunarken, fiziksel ayak izini ofisler, perakende satış noktaları, atölyeler, şube siteleri ve küçük BT odaları için yeterince küçük tutar.
Birçok işletme için doğru sunucu, en büyük CPU'ya veya en çok sürücü yuvasına sahip olan değildir. Şirketin gerçek iş yükünü gereksiz yere pahalı veya karmaşık hale getirmeden güvenilir bir şekilde işleyebilen sunucudur.
PowerEdge T160'ın mantıklı olduğu yer burasıdır.
T160, seçili yapılandırmalar sekiz adede kadar CPU çekirdeğini destekleyen bir Intel Xeon 6300 Serisi işlemci veya Intel Xeon E-2400 Serisi işlemci destekler. Ayrıca dört DDR5 ECC UDIMM yuvasını ve 128 GB'a kadar belleği destekler.
T160 basit bir fikir üzerine tasarlanmıştır:
Kurumsal sunucu temellerini daha küçük, daha kolay dağıtılabilir bir platforma yerleştirin.
İşlemci sayısı, bellek kapasitesi veya genişletme konusunda büyük bir çift soketli sunucuyla rekabet etmeye çalışmaz.
Bunun yerine, birçok küçük kuruluşun gerçekte sahip olduğu gereksinimlere odaklanır:
Bu, bir müşteri tüm veri merkezi platformu yerine tek bir güvenilir sunucuDell T160 VMware'i destekliyor mu?
T160, bir Intel Xeon 6300 Serisi veya Intel Xeon E-2400 Serisi işlemcinin yanı sıra seçili Intel Pentium G7400/G7400T işlemcileri destekler.
Seçilen CPU'ya bağlı olarak, müşteriler T160'ı ekonomik bir giriş seviyesi sunucu veya daha yetenekli bir küçük işletme uygulama sunucusu olarak oluşturabilirler. Dell şu anda platform için Xeon E-2400 seçeneklerinin yanı sıra daha yeni Xeon 6 performans işlemcilerini listelemektedir.
Bu, alıcılara düşük uçlu bir masaüstü CPU ile pahalı bir kurumsal çift soketli sunucu arasında seçim yapmaktan daha fazla esneklik sağlar.
T160'ta dört adet DDR5 DIMM yuvası bulunur ve arabelleksiz ECC DDR5 belleği destekler.
Mevcut Dell spesifikasyonları, belgelenmiş Xeon E-2400 / Xeon 6300 platformu için 4400 MT/s'ye kadar bellek hızlarıyla 128 GB'a kadar ECC UDIMM desteğini listelemektedir.
ECC bellek, sunucularda özellikle değerlidir çünkü makine sürekli çalışabilir ve önemli iş verilerini işleyebilir.
Tipik bellek yapılandırmaları şunları içerir:
Çoğu küçük işletme dağıtımı için, 32 GB veya 64 GB sistemi aşırı yapılandırmadan mantıklı bir başlangıç noktası sağlar.
T160 kompakt olabilir, ancak depolama düzeni tipik bir ofis bilgisayarından daha esnektir.
Seçilen yapılandırmaya bağlı olarak sunucu şunları destekleyebilir:
Dell, üç adet 3,5 inç sürücü ile 48 TB'a kadar veya daha büyük karma sürücü yapılandırmasıyla 63,36 TB'a kadar maksimum desteklenen ham depolama kapasitesini listeler.
Bu, T160'ı yapılandırmak için birkaç pratik yol oluşturur.
Öncelik şunlar olduğunda 3,5 inç HDD kullanın:
SSD'leri şunlar için kullanın:
Karma bir yapılandırma, işletim sistemini ve sık erişilen uygulamaları SSD'lere yerleştirirken daha büyük veri kümeleri için HDD'leri kullanabilir.
Bu, her terabayt için pahalı SSD depolama kurmaktan genellikle bütçenin daha iyi bir kullanımıdır.
PowerEdge T160, yapılandırmaya bağlı olarak HBA355i, PERC H355 ve PERC H755 dahil olmak üzere çeşitli depolama denetleyici seçeneklerinin yanı sıra yazılım RAID seçeneklerini destekler.
Müşterinin önceliklerine göre bir RAID yapılandırması seçilebilir.
2 adet SSD + 2 adet HDD
RAID 1
Sürücü yedekliliğinin maksimum kapasiteden daha önemli olduğu küçük bir iş sunucusu için pratik bir seçim.
RAID 5
Birden çok sürücüde kapasite, yedeklilik ve depolama verimliliğini dengelemede kullanışlıdır.
RAID 10
Hem yedekliliğin hem de depolama performansının önemli olduğu iş yükleri için uygundur.
Doğru RAID denetleyicisi, planlanan sürücü tipi ve RAID seviyesi ile birlikte her zaman seçilmelidir.
İşletim sisteminin ana veri sürücülerinden ayrı tutulması gereken yapılandırmalar için T160, donanım RAID yapılandırmasında iki adet M.2 NVMe SSD'ye sahip Dell BOSS-N1Dell T160 VMware'i destekliyor mu?
Bu, şunları isteyen müşteriler için faydalı olabilir:
Küçük bir sunucu dağıtımı için, işletim sistemini iş verilerinden ayırmak gelecekteki bakımı da daha kolay hale getirebilir.
Bir sunucu ile sıradan bir masaüstü bilgisayar arasındaki en önemli farklardan biri, kimse fiziksel olarak makinenin yanında olmadığında ne olduğudur.
PowerEdge T160, Güç Kaynağı, iDRAC Direct ve Redfish uyumlu bir iDRAC RESTful API içerir.
Bu, BT yöneticilerinin aşağıdaki gibi görevleri gerçekleştirmesini sağlar:
Tam zamanlı bir BT mühendisi olmayan şube ofisleri ve küçük şirketler için uzaktan yönetim özellikle değerli olabilir.
T160, 2 adet 1GbE Anakart Üzeri LAN bağlantı noktasıDell T160 VMware'i destekliyor mu?
Bu, aşağıdaki için basit bir ağ temeli sağlar:
Proje daha yüksek hızlı ağ bağlantısı gerektiriyorsa, sunucunun desteklenen yapılandırmasına tabi olarak ek PCIe ağ adaptörleri düşünülebilir.
T160, yaklaşık olarak şu ölçülerde 3U kule sunucusudur:
Kablolu bir güç kaynağı ve hava soğutma kullanır. Kompakt kasa, tam bir raf kurulumunun gereksiz olacağı yerlere dağıtılmasını kolaylaştırır.
Tipik konumlar şunları içerir:
Küçük ofisler
T160 Depolama: HDD mi SSD mi?
Genellikle
depolama stratejisidir.Dell T160 VMware'i destekliyor mu?
HDD'ler terabayt başına daha düşük bir maliyet sunar ve depolama kapasitesinin rastgele G/Ç performansından daha önemli olduğu durumlarda mantıklıdır.
SSD'yi şunlar olduğunda seçin:
Karma Bir Yapılandırma Seçin şunlar olduğunda:
Örneğin:
2 adet SSD + 2 adet HDD
işletim sistemini ve uygulamaları SSD depolamaya yerleştirirken daha büyük veri kümeleri için HDD kapasitesini ayırabilir.
Kesin sürücü kombinasyonu, seçilen T160 kasasına ve denetleyici yapılandırmasına bağlıdır.
Farklı İş Senaryoları İçin Dell PowerEdge T160
Önemli belgeleri çalışan bilgisayarlarında dağıtmak yerine, bir işletme sunucuyu kontrollü erişim ve zamanlanmış yedekleme ile merkezi bir depolama noktası olarak kullanabilir.
Şube Ofisi Sunucusu
T160, kompakt kule form faktörünü korurken birçok şube ofisi iş yükü için yeterli bilgi işlem, depolama ve yönetim yeteneği sağlar.
Yedekleme Sunucusu
Bu özellikle şunlar için faydalı olabilir:
İş istasyonu yedeklemeleri
Uygun bir Xeon işlemci, yeterli ECC bellek ve SSD depolama ile yapılandırılmış bir T160, bu iş yükleri için pratik bir platform sağlayabilir.
Veritabanı Sunucusu
İdeal yapılandırma şunlara bağlıdır:
Veritabanı boyutu
Örneğin, bir işletme, ayrı fiziksel sunucular çalıştırmak yerine birkaç küçük hizmeti sanal makinelere konsolide edebilir.
Ancak, çok sayıda VM veya bellek yoğun iş yükü çalıştırmayı planlayan müşteriler, daha fazla CPU ve bellek ölçeklenebilirliğine sahip daha üst düzey bir PowerEdge platformunu düşünmelidir.
Dell PowerEdge T160 Teknik Özellikleri
| Özellik | Model |
|---|---|
| Dell PowerEdge T160 | ürününü gerçek iş yükünüze ve bütçenize göre oluşturabiliriz. |
| Tek Soketli Kule Sunucu | Form Faktörü |
| 3U Kule | İşlemci |
| 1 adet Intel Xeon 6300 Serisi / Xeon E-2400 Serisi / seçili Pentium G7400 Serisi | Maksimum CPU Çekirdekleri |
| Listelenen Xeon platformu için 8 çekirdeğe kadar | Yonga Seti |
| Intel C262 | Bellek Türü |
| DDR5 ECC UDIMM | Bellek Yuvaları |
| 4 adet DDR5 DIMM | Maksimum Bellek |
| 128 GB'a kadar ECC UDIMM | Bellek Hızı |
| 4400 MT/s'ye kadar | Depolama |
| SAS / SATA HDD ve SSD | Maksimum Sürücü Yuvaları |
| 3 adede kadar 3,5" veya 3 adet 3,5" + 2 adet 2,5" | NVMe |
| Desteklenen yapılandırmalarda 2 adede kadar 2,5" doğrudan takılan NVMe | Depolama Denetleyicileri |
| HBA355i / PERC H355 / PERC H755 | Yazılım RAID |
| S160 | Önyükleme Depolama |
| BOSS-N1, 2 adet M.2 NVMe HWRAID | Ağ |
| 2 adet 1GbE LOM | PCIe |
| 2 adede kadar PCIe yuvası | GPU Desteği |
| Desteklenmiyor | Uzaktan Yönetim |
| Dell iDRAC9 | Güç Kaynağı |
| 300W Bronze / 500W Platinum kablolu PSU | Soğutma |
| Hava Soğutma | İşletim Sistemleri |
| Windows Server / Ubuntu Server / RHEL / SUSE / VMware ESXi | Boyutlar |
| 332,5 x 132,52 x 408,8 mm | Garanti |
| Yapılandırmaya bağlı | Özellikler işlemciye, kasaya, depolama arka paneline, RAID denetleyicisine ve bölgesel yapılandırmaya göre değişiklik gösterebilir. |
Önerilen Dell PowerEdge T160 Yapılandırmaları
Intel Xeon E-2434Bellek:
64 GB DDR5 ECC UDIMMDepolama:
2 adet 960 GB SSD + 1 adet 4 TB SATA HDDRAID:
PERC H355Ağ:
Çift 1GbEGüç Kaynağı:
500W PlatinumYönetim:
iDRAC9En iyi:
ERP, CRM, veritabanı, dosya paylaşımı ve küçük sanallaştırma ortamları.Dengeli İş Yapılandırması
Intel Xeon E-2434Bellek:
64 GB DDR5 ECC UDIMMDepolama:
2 adet 960 GB SSD + 1 adet 4 TB SATA HDDRAID:
PERC H355Ağ:
Çift 1GbEGüç Kaynağı:
500W PlatinumYönetim:
iDRAC9En iyi:
ERP, CRM, veritabanı, dosya paylaşımı ve küçük sanallaştırma ortamları.Neden T160 Aşırı Boyutlu Bir Sunucudan Daha İyi Bir Seçenek Olabilir
İş yükü dosya paylaşımı, yedekleme, küçük bir veritabanı, ERP veya birkaç hafif hizmetten oluşuyorsa, çok daha büyük bir sunucu satın almak, anlamlı bir iş faydası sağlamadan maliyet ve karmaşıklık ekleyebilir.
T160 farklı bir yaklaşım benimser:
İş yüküyle başlayın, ardından sunucuyu etrafına boyutlandırın.
Bu, özellikle şunları isteyen müşteriler için çekici kılar:
Daha düşük ön donanım maliyeti
T160, sürekli iş operasyonları ve sunucu yönetimi üzerine kurulmuştur.
Şunları sağlar:
ECC bellek
Bellek veri bütünlüğünü iyileştirmek için tasarlanmıştır.
Sunucu sınıfı depolama seçenekleri
Kurumsal odaklı HDD, SSD ve RAID yapılandırmalarını destekler.
iDRAC9
içerir.
Sunucu işletim sistemleri
Windows Server, Linux dağıtımları ve VMware ESXi'yi destekler.
Özel sunucu mimarisi
Bireysel kullanıcı bilgi işlem yerine merkezi iş yükleri için üretilmiştir.
Her gün bir sunucuya bağımlı olan işletmeler için, bu farklar yalnızca CPU saat hızından çok daha önemli olabilir.
Dell PowerEdge T160 Kimler İçin?
Küçük ve orta ölçekli işletmeler
Bu gereksinimler için,
T360, T560 veya rafa monte bir PowerEdge sunucu gibi daha büyük bir PowerEdge platformu daha iyi bir başlangıç noktası olabilir.Sıkça Sorulan Sorular
3U tek soketli bir kule sunucudur.Dell T160 hangi CPU'yu destekler?
T160 ne kadar RAM destekler?
128 GB'a kadar belleği destekler.T160 3,5 inç HDD kullanabilir mi?
Dell T160 SSD kullanabilir mi?
T160 RAID'i destekliyor mu?
Dell T160 GPU'yu destekliyor mu?
N/A olarak listelemektedir.Dell T160 VMware'i destekliyor mu?
T160'ta iDRAC var mı?
iDRAC9 içerir.Dell T160 küçük bir işletme için uygun mu?
Dell PowerEdge T160'ı özelleştirebilir miyim?
Projeniz İçin Bir Dell PowerEdge T160 Yapılandırması Alın
Bir dosya sunucusu daha fazla HDD kapasitesi gerektirebilir.
Bir ERP sunucusu SSD depolamadan faydalanabilir.
Bir yedekleme sunucusu depolama kapasitesini önceliklendirebilir.
Küçük bir sanallaştırma ana bilgisayarı ek bellek gerektirebilir.
Her müşteri için tek bir sabit yapılandırma kullanmak yerine,
Dell PowerEdge T160 ürününü gerçek iş yükünüze ve bütçenize göre oluşturabiliriz.Aşağıdaki özelleştirilmiş yapılandırmaları sağlayabiliriz:
Intel Xeon işlemciler
Teklif İste
Bugün satış ekibimizle iletişime geçin:
Özelleştirilmiş sunucu yapılandırmaları