Produkty
szczegółowe informacje o produktach
Do domu > Produkty >
Serwer wieżowy Dell PowerEdge T640 z dwoma procesorami Intel Xeon Scalable, 24 gniazdami DDR4 DIMM i pamięcią do 3 TB RDIMM/LRDIMM

Serwer wieżowy Dell PowerEdge T640 z dwoma procesorami Intel Xeon Scalable, 24 gniazdami DDR4 DIMM i pamięcią do 3 TB RDIMM/LRDIMM

MOQ: 1
Cena: 300USD~800USD per piece
Standardowe opakowanie: Oryginalne pudełko
Okres dostawy: 1 ~ 7 dni
Metoda płatności: T/T, , karta kredytowa, PayPal, Western Union, gotówka, depozyt;
Wydajność dostaw: 50 sztuk dziennie
Informacje szczegółowe
Miejsce pochodzenia
Chiny
Nazwa handlowa
Dell
Numer modelu
T640
Procesor:
Intel Xeon Silver 4110, 8 rdzeni, 2,1 GHz
BARAN:
64 GB pamięci DDR4 ECC RDIMM (2 × 32 GB)
Składowanie:
Dysk SSD SATA 2 × 480 GB + dysk twardy SAS 4 × 4 TB 7,2 tys
Karta RAID:
PERC H730P
karta sieciowa:
Dwuportowy port 10GbE
Zasilanie:
Nadmiarowy zasilacz 2 × 750 W
Stan:
Odnowiony/używany
Gwarancja:
trzy lata
Podkreślić:

Dwa skalowalne procesory Intel Xeon Dell PowerEdge T640

,

Serwer typu tower z 24 gniazdami DDR4 DIMM

,

Serwer korporacyjny o pojemności do 3 TB pamięci RDIMM/LRDIMM

Opis produktu
Dell PowerEdge T640 Tower Server
Serwer korporacyjny o dużej pojemności do obliczeń, przechowywania i rozszerzania

W sprawieDell PowerEdge T640To 5U serwer z dwoma gniazdkami, stworzony dla organizacji, które potrzebują więcej niż zwykły serwer biurowy.

To łączypodwójne procesory Intel Xeon Scalable, duża pojemność pamięci DDR4, elastyczne pamięci masowe SAS/SATA/NVMe, rozległe rozszerzenie PCIe i obsługa GPUDell określa obsługę do dwóch procesorów Xeon Scalable z maksymalnie 28 rdzeniami na procesor,24 gniazda DDR4 DIMM i do 3 TB pamięci RDIMM lub LRDIMM.

Ciekawą częścią T640 nie jest jedna specyfikacja.

Jest to zdolność do budowania bardzo różnych systemów wokół tej samej platformy.

T640 może być skonfigurowany jakoWirtualizacja, aserwer pamięci masowej o dużej pojemności, aserwer bazy danych, aSerwer stacji roboczej z GPU, lub platformy infrastrukturalnej dla aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na dane.

Ta elastyczność sprawia, że jest on szczególnie przydatny dla integratorów systemów, sprzedawców IT i przedsiębiorstw, których wymagania mogą zmieniać się w czasie.


Dell PowerEdge T640: Budowany, gdy jeden serwer musi zrobić więcej

Niektóre projekty serwerów są łatwe do zdefiniowania.

Małe biuro może potrzebować serwera.

Serwer zapasowy może po prostu potrzebować kilku dużych dysków twardych.

Ale większe projekty często łączą kilka wymagań:

  • Więcej rdzeni CPU
  • Więcej pamięci
  • Duża pojemność magazynowa
  • Szybka pamięć SSD lub NVMe
  • Ochrona RAID
  • Sieci dużych prędkości
  • Przyspieszenie GPU
  • Dodatkowe karty PCIe

Tutaj T640 staje się ciekawy.

Zamiast wybierać mały serwer i wymieniać go, gdy obciążenie wzrośnie, T640 zapewnia znaczną przestrzeń do rozszerzenia się od samego początku.

Wspiera nawet24 DDR4 DIMM, wiele opcji pamięci masowej, do ośmiu napędów NVMe w obsługiwanych konfiguracjach i do ośmiu gniazd PCIe Gen3 zgodnie z aktualną dokumentacją specyfikacyjną firmy Dell.


Główne cechy Dell PowerEdge T640
  • 5U wieża z dwoma gniazdkami/konstrukcja podlegająca podgrzewaniu
  • Do 2 × procesorów Intel Xeon skalowalnych
  • Do 28 rdzeni na procesor
  • 24 × DDR4 DIMM
  • Do 3 TB pamięci RDIMM/LRDIMM
  • Wsparcie pamięci masowej SAS, SATA i SSD
  • Do 18 × 3,5 cali napędów
  • Do 32 × 2,5 cali napędów
  • Do 8 × napędów NVMe w obsługiwanych konfiguracjach
  • Wielokrotne opcje sterownika PERC RAID
  • Do 8 gniazd rozszerzeniowych PCIe Gen3
  • Do 4 GPU o podwójnej szerokości lub do 8 GPU o jednej szerokości w zależności od konfiguracji
  • Podwójne łączenie sieciowe 10GbE
  • iDRAC9 z kontrolerem cyklu życia
  • Zbytne źródła zasilania z gorącej wtyczki
  • Wsparcie dla Windows Server, Linux i VMware



Architektura skalowalna z dwiema gniazdkami Xeon

T640 wspierado dwóch procesorów Intel Xeon Scalable, z procesorami dostępnymi do 28 rdzeni na procesor.

Daje to T640 znacznie szerszy zakres wydajności niż serwer wieżowy z jednym gniazdem.

Klient niekoniecznie musi natychmiast wypełniać oba gniazda procesora.

W przypadku umiarkowanych obciążeń pracą pojedyncza konfiguracja procesora może stanowić bardziej ekonomiczny punkt wyjścia.

W przypadku wirtualizacji, baz danych lub silnie skonsolidowanych aplikacji konfiguracja z dwoma procesorami może zapewnić znacznie więcej zasobów przetwarzania.

Typowe obciążenia pracy procesora

Jednorazowy procesor

Odpowiedni do:

  • Usługi archiwalne
  • Wsparcie
  • Ogólne aplikacje biznesowe
  • Małe środowiska wirtualizacji
  • Bazy danych umiarkowane

Podwójny procesor

Lepsze do:

  • Klastry wirtualizacji
  • Duże obciążenia bazy danych
  • Aplikacje dla przedsiębiorstw
  • Analityka
  • Aplikacje o wysokiej współrzędności
  • Obciążenia robocze wspomagane przez GPU
  • Konsolidacja serwerów

Prawidłowy procesor powinien być wybrany w zależności od obciążenia pracą, a nie po prostu wybierać dostępny procesor o najwyższej liczbie rdzeni.


24 DDR4 DIMM Slots: Inny rodzaj drogi aktualizacji

T640 zapewnia:24 gniazda DDR4 DIMMDell wymienia maksymalną pamięć do 3 TB dla konfiguracji RDIMM/LRDIMM.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku wirtualizacji i aplikacji wymagających dużej ilości pamięci.

Zamiast traktować pamięć jako myśl późniejszą, klienci mogą zbudować serwer wokół oczekiwanego obciążenia.

Na przykład:

128 GB

Praktyczny punkt wyjścia dla wirtualizacji i ogólnych zastosowań w przedsiębiorstwach.

256 GB

Silniejsza konfiguracja dla wielu maszyn wirtualnych i większych baz danych.

512 GB +

Odpowiedni do bardziej wymagających aplikacji wirtualizacyjnych, analitycznych i wymagających pamięci.

1 TB i więcej

Przydatne, gdy środowisko aplikacji rzeczywiście korzysta z bardzo dużej pojemności pamięci.

T640 zapewnia wystarczającą ilość gniazd DIMM do rozszerzenia bez konieczności wymiany całej konfiguracji pamięci.


Przechowywanie jest jedną z największych zalet T640.

T640 został zaprojektowany dla klientów, którzy mogą potrzebować dużo miejsca do przechowywania.

Dell obsługuje kilka konfiguracji napędu, w tym:

  • Do 8 × 3,5 cala SAS/SATA/SSD
  • Do 18 × 3,5 cala SAS/SATA/SSD
  • Do 16 × 2,5 cala SAS/SATA/SSD
  • Do 32 × 2,5 cala SAS/SATA/SSD
  • Do 16 × 2,5 cali napędów z maksymalnie 8 napędami NVMe


To sprawia, że T640 jest czymś więcej niż konwencjonalnym serwerem wieży.

Może stać się scentralizowaną platformą pamięci masowej, zachowując przy tym znaczną pojemność obliczeniową.


3.5-calowa konfiguracja dysku twardiego dla pamięci masowej o dużej pojemności

Dla klientów, którzy potrzebują dużych ilości ekonomicznego magazynowania,3Konfiguracja napędu o długości 0,5 calajest szczególnie atrakcyjna.

T640 może być skonfigurowany z wieloma napędami SATA, SAS lub Near-Line SAS o dużej pojemności.

Typowe zastosowania obejmują:

  • Repozytorium kopii zapasowych
  • Serwery plików
  • Przechowywanie pod nadzorem
  • Archiwa mediów
  • Dane techniczne
  • Zbiory danych badawczych
  • Długoterminowe archiwa biznesowe
  • Przechowywanie zdefiniowane oprogramowaniem

W przypadku gdy podstawowy wymógpojemność zamiast maksymalnej ilości IOPS, pamięć na dysku twardym może zapewnić znacznie lepszą równowagę kosztów na terabajt niż wypełnienie każdej zatoki dyskami SSD.


2Konfiguracja SSD o pojemności 0,5 cala dla wydajności

Konfiguracja 2,5 cala ma większy sens, gdy czas reakcji magazynu jest ważny.

Systemy SSD przedsiębiorstwa mogą być wykorzystywane do:

  • Bazy danych
  • Sklepy danych maszyn wirtualnych
  • Systemy ERP
  • Aplikacje CRM
  • Przetwarzanie transakcji
  • Często dostępne dane biznesowe

T640 pozwala zaprojektować architekturę pamięci masowej w oparciu o aplikację, zamiast zmuszać każdego klienta do konfiguracji napędu.


NVMe dla obciążeń roboczych wysokiego poziomu I/O

T640 obsługuje również pamięć NVMe w wybranych konfiguracjach.

Dell dokumentuje konfiguracje zdo 8 napędów NVMe.

NVMe może być szczególnie przydatne dla obciążeń roboczych, w których opóźnienie w przechowywaniu staje się wąskim gardłem.

Przykłady:

  • Bazy danych o wysokiej wydajności
  • Wirtualizacja
  • Analityka
  • Przetwarzanie wideo
  • Aplikacje o dużym zużyciu danych
  • Przechowywanie aplikacji w pamięci podręcznej

Praktyczny projekt może również łączyć różne rodzaje magazynów.

Na przykład:

Pojemność dysku twardiego → pojemność masowa

SAS/SATA SSD → magazynowanie aplikacji ogólnych

NVMe → obciążenie wysokim poziomem I/O

Dzięki temu klienci mogą wydawać swój budżet magazynowy tam, gdzie rzeczywiście ma znaczenie wydajność.


Kontrolery RAID dla różnych architektur pamięci masowej

PowerEdge T640 obsługuje sterowniki pamięci masowej Dell PERC, w tymH330, H730P i H740P, jak również HBA330 i inne opcje przechowywania.

Kontroler RAID należy wybrać wraz z typem napędu i obciążeniem pracą.

RAID 1

To prosty wybór dla wielkości systemu operacyjnego lub małych systemów z dwoma napędami.

RAID 5

Przydatne, gdy klienci potrzebują równowagi między zdolnością i nadmiarem.

RAID 6

Silniejsza opcja dla większych dysków twardych, w których ważna jest ochrona przed wielokrotnymi awariami napędu.

RAID 10

Odpowiedni do zastosowań wymagających zarówno wydajności pamięci masowej, jak i redundancji.

W przypadku projektów bazy danych i wirtualizacji należy również rozważyć pamięć podręczną kontrolera i typ napędu, a nie wybierać sam poziom RAID.


T640 może być zarówno serwerem obliczeniowym, jak i serwerem pamięci masowej

To jeden z najważniejszych powodów, by rozważyć T640.

Konwencjonalny serwer pamięci masowej może zapewniać dużą pojemność napędu, ale ograniczone zasoby obliczeniowe.

Konwencjonalny serwer obliczeniowy może oferować silne procesory, ale ograniczoną pamięć wewnętrzną.

T640 znajduje się pomiędzy tymi dwiema kategoriami.

Na przykład jeden system może być skonfigurowany z:

  • Dual Xeon Scalable CPU
  • 256 GB lub 512 GB pamięci ECC
  • Systemy SSD do zastosowań
  • Duże dyski twardych dla danych
  • Kontroler RAID
  • Sieć 10GbE

Dzięki temu można stworzyć kompaktową platformę dlawirtualizacja + hosting aplikacji + scentralizowane przechowywanie.


Rozszerzenie procesora graficznego do zastosowań specjalistycznych

T640 obsługuje również przyspieszenie GPU.

Dell określa konfiguracje obsługujące docztery GPU o podwójnej szerokości lub osiem GPU o jednej szerokości,, w zależności od wybranej konfiguracji.

Otwiera to platformę dla obciążeń roboczych, które normalnie wymagałyby dedykowanego serwera GPU.

Potencjalne zastosowania obejmują:

  • Wniosek AI
  • Uczenie maszynowe
  • Wizja komputerowa
  • VDI
  • Obrazowanie medyczne
  • Wizualizacja 3D
  • Analiza danych
  • Aplikacje przyspieszone przez GPU

Instalacja procesora graficznego powinna być zawsze planowana wraz z zasilaczem, chłodzeniem, podnosicielami i wybranym modelem GPU.


Rozbudowa infrastruktury specjalistycznej

T640 zapewnia rozległą zdolność rozszerzania PCIe, a dokumentacja firmy Dell zawiera listę do ośmiu gniazd PCIe Gen3 w specyfikacji platformy.

Może to być przydatne, gdy standardowa konfiguracja nie jest wystarczająca.

Możliwe urządzenia rozszerzające obejmują:

  • Karty sieciowe 10GbE
  • Adaptory 25GbE
  • Włókno kanałowe HBA
  • Dodatkowe sterowniki przechowywania
  • Akceleratory GPU
  • SAS HBA
  • Specjalne karty PCIe

Dla integratorów systemów oznacza to, że T640 może służyć raczej jako elastyczna platforma bazowa niż serwer stałego przeznaczenia.


Podwójne 10GbE sieci

T640 obejmuje:podwójna łączność 10GbE LOMZgodnie ze specyfikacjami firmy Dell.

Jest to przydatne, gdy serwer musi przenosić duże ilości danych między:

  • Systemy magazynowania
  • Hosty wirtualizacji
  • Serwery zapasowe
  • Środowiska NAS/SAN
  • Sieci szybkich stacji roboczych
  • Systemy przetwarzania danych

W przypadku wdrożeń wymagających dużej ilości pamięci masowej przepustowość sieci może stać się równie ważna jak wydajność dysku lokalnego.

Niewiele korzyści płynie z budowy bardzo szybkiego podsystemu pamięci masowej, jeśli połączenie sieciowe staje się wąskim gardłem.


iDRAC9: Zarządzanie zdalne z zewnątrz serwerowni

T640 obejmuje:iDRAC9 z kontrolerem cyklu życiai obsługuje technologie zdalnego zarządzania, w tym Redfish.

Umożliwia to administratorom monitorowanie i zarządzanie serwerem bez konieczności fizycznego bycia obok niego.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku:

  • Biura zdalne
  • Lokalizacje oddziałów
  • Składy
  • Centrum danych
  • Przedsiębiorstwa z wieloma lokalizacjami
  • Zarządzane środowiska usług

W przypadku firm o ograniczonych zasobach informatycznych na miejscu zdalne zarządzanie może znacznie uprościć rutynową administrację serwerami.


Zaprojektowane zarówno do użytku w wieży, jak i na półce

Chociaż T640 jest powszechnie opisywany jako serwer wieży, jego konstrukcja obsługujerozmieszczenie wieży lub regałuw formie 5U.

Daje to przedsiębiorstwom większą elastyczność.

Firma może początkowo wdrożyć serwer jako wieżę w biurze lub pokoju serwerowym.

Jeżeli infrastruktura zostanie później przeniesiona do środowiska rack, platforma może zostać zintegrowana z tym środowiskiem bez zmiany całkowicie innej rodziny serwerów.


Zbyte zasilanie dla wdrożeń o kluczowym znaczeniu biznesowym

T640 obsługuje dodatkowe źródła zasilania z gorącym wtyczką, z dostępnymi opcjami PSU od konfiguracji o niższej mocy do jednostek o dużej pojemności dla wymagających konfiguracji procesora, pamięci masowej i GPU.

Wymagania dotyczące mocy powinny być obliczane na podstawie kompletnej konfiguracji.

Serwer z:

  • Dwa procesory
  • Duża pamięć
  • Wielu dysków twardych
  • Napędy NVMe
  • Kilka GPU

naturalnie będzie wymagać innej konfiguracji jednostki zasilania niż podstawowy serwer pamięci masowej z jednym procesorem.

Jest to szczególnie ważne przy konfiguracji systemów T640 do zastosowań GPU lub pamięci masowej o dużej gęstości.


T640 dla wirtualizacji

T640 nadaje się do konsolidacji serwerów.

Zamiast uruchamiać oddzielne maszyny fizyczne do:

  • Baza danych
  • Udostępnianie plików
  • ERP
  • Monitoring
  • Wewnętrzne aplikacje
  • Rozwój

odpowiednio skonfigurowany T640 może obsługiwać wiele maszyn wirtualnych.

Połączenie wielu rdzeni CPU, 24 gniazdek pamięci i możliwości przechowywania danych o dużej prędkości daje administratorom wirtualizacji znaczną swobodę w równoważeniu zasobów obliczeniowych, pamięci i I/O.

W przypadku większych środowisk kilka systemów T640 może być również wdrożonych jako część klastra wirtualizacji.


T640 dla aplikacji baz danych

Obciążenia bazy danych często wymagają kombinacji wydajności procesora, pamięci i pamięci masowej.

T640 można odpowiednio skonfigurować.

Konfiguracja zorientowana na bazę danych może priorytetowo określać:

Procesor:Xeon skalowalny z większą liczbą rdzeni

Pamięć:256 GB ¢ 512 GB ECC RDIMM

Przechowywanie:Enterprise SSD / NVMe

Wykrycie:Konfiguracja PERC zorientowana na wydajność

Sieć:10GbE

Ważnym punktem jest to, że wydajność bazy danych rzadko pochodzi od jednego komponentu.

Szybki procesor nie może zrekompensować wolnego przechowywania.

Duża pamięć nie może zrekompensować przeciążonego podsystemu pamięci masowej.

Elastyczność T640 pozwala na zrównoważenie tych komponentów w zakresie obciążenia bazą danych.


T640 dla tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji

W przypadku projektów zapasowych priorytet jest często zupełnie inny.

Zamiast maksymalnej wydajności procesora, klienci mogą dbać o:

  • Pojemność napędu
  • Ochrona RAID
  • Przepustowość sieci
  • Niezawodność
  • Możliwość rozszerzenia

T640 wyposażony w wiele dużych dysków HDD o pojemności 3,5 cala może zapewnić znaczne lokalne repozytorium zapasowe.

Duża pojemność napędu wewnętrznego jest jednym z powodów, dla których T640 może być atrakcyjny dla projektów tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.


T640 dla magazynu definiowanego oprogramowaniem

Środowiska pamięci masowej definiowane przez oprogramowanie często korzystają z dużej liczby napędów połączonych z znacznymi zasobami obliczeniowymi i pamięci.

T640 może stanowić przydatną podstawę sprzętową dla wdrożeń SDS wymagających:

  • Wielokrotne urządzenia magazynowe
  • Duża pojemność pamięci
  • Zasoby procesora wielojadrowego
  • Sieci dużych prędkości
  • Rozszerzenie PCIe

Do możliwych środowisk należą rozproszone pamięć masowa, pamięć wirtualizacyjna i inne platformy infrastrukturalne zdefiniowane przez oprogramowanie.

Ostateczną konfigurację należy wybrać zgodnie z wymogami zgodności sprzętowej konkretnego oprogramowania SDS.


T640 dla obciążeń roboczych GPU i VDI

Wsparcie GPU T640 odróżnia go od wielu konwencjonalnych serwerów wieży biznesowej.

Przy obsługiwanych konfiguracjach GPU można go używać do:

  • Wirtualna infrastruktura biurowa
  • Wizualizacja CAD
  • Obrazowanie medyczne
  • Wniosek AI
  • Analiza wideo
  • Profesjonalna grafika
  • Aplikacje przyspieszone przez GPU

W przypadku tych projektów GPU nie powinno być traktowane jako odizolowany element.

Kompletny projekt powinien uwzględniać:

GPU + CPU + pamięć + topologia PCIe + zasilanie + chłodzenie + pamięć.


Specyfikacje techniczne Dell PowerEdge T640
Kategoria Specyfikacja
Model Dell PowerEdge T640
Rodzaj serwera Serwer korporacyjny z dwoma gniazdami
Wskaźnik kształtu 5U Tower / Rackable
Procesor Do 2 × Intel Xeon skalowalne
Maksymalne rdzenie procesora Do 28 rdzeni na procesor
Typ pamięci DDR4 RDIMM / LRDIMM
Gniazda pamięci 24 × DDR4 DIMM
Maksymalna pamięć Do 3 TB RDIMM/LRDIMM
Przechowywanie SAS / SATA / SSD / NVMe
3.5" Wsparcie napędu Do 18 napędów
2.5" Wsparcie napędu Do 32 napędów
NVMe Do 8 napędów w obsługiwanych konfiguracjach
RAID PERC H330 / H730P / H740P i inne opcje
Sieć Dual 10GbE LOM
PCIe Do 8 gniazd PCIe Gen3
Grafika graficzna Do 4 DW / 8 SW GPU w zależności od konfiguracji
Zarządzanie zdalne iDRAC9 z kontrolerem cyklu życia
Władza Wielokrotne opcje redundantnego złącza ciepłego
Systemy operacyjne Windows Server / Linux / VMware i obsługiwane platformy
Rozmieszczenie Wieża lub stojak
Główne zastosowania Wirtualizacja / Baza danych / Przechowywanie / Kopia zapasowa / Analityka / GPU

Specyfikacje różnią się w zależności od konfiguracji podwozia, procesora, płaszczyzny tylnej, podnośnika, kontrolera RAID, GPU i PSU.


T640 Strategie konfiguracji

Nie ma powodu konfigurować każdego T640 w ten sam sposób.

T640 koncentrujący się na przechowywaniu

Zastanów się nad priorytetami:

  • Xeon pojedynczy lub podwójny
  • 64 GB RAM 128 GB
  • Wielokrotne 3,5 cali dyski twardych
  • PERC RAID
  • 10GbE

Najlepiej dla:Kopie zapasowe, archiwa i archiwa.


T640 koncentrujący się na wirtualizacji

Zastanów się nad priorytetami:

  • Skalabilny podwójny Xeon
  • 256GB+ DDR4 RDIMM
  • Enterprise SSD/NVMe
  • PERC RAID
  • 10GbE

Najlepiej dla:VMware, Hyper-V i konsolidacja serwerów.


T640 koncentrujący się na bazie danych

Zastanów się nad priorytetami:

  • Xeon o wysokiej liczbie rdzeni
  • pamięć ECC 256 GB ̇ 512 GB
  • SSD/NVMe
  • RAID 10
  • 10GbE

Najlepiej dla:Bazy danych SQL, ERP i aplikacje o dużej liczbie transakcji.


T640 skoncentrowany na GPU

Zastanów się nad priorytetami:

  • Skalabilny podwójny Xeon
  • Konfiguracja dużej pamięci
  • Wspierane GPU
  • Użytkownicy usług publicznych o dużej zdolności
  • Odpowiednie podwyżki PCIe
  • Przechowywanie NVMe

Najlepiej dla:AI, VDI, obrazowanie i przyspieszone GPU obciążenia.


Dlaczego wybrać T640 zamiast mniejszego serwera wieżowego?

Mniejszy serwer wieży może być tańszy.

Ale cena zakupu nie jest jedyną kwestią.

Jeśli projekt ma się rozwijać, platforma o większej zdolności rozszerzenia może uniknąć późniejszej całkowitej wymiany sprzętu.

T640 oferuje:

2 gniazda procesora

24 gniazda pamięci

Duża wewnętrzna pojemność magazynowania

Wsparcie NVMe

Wielokrotne gniazda PCIe

Wsparcie GPU

Pojemność zbędna

W związku z tym jest bardziej odpowiedni, gdy oczekuje się, że projekt przekroczy możliwości podstawowego serwera wieżowego z jednym gniazdem.


T640 vs. Serwery wieżowe poziomu wejścia
Wymóg Wieża wejściowa PowerEdge T640
Szyby CPU Zazwyczaj 1 Do 2
Rozszerzenie pamięci Ograniczona 24 gniazda DIMM
Duża pamięć dyskowa Ograniczona Do 18 × 3,5"
2.5" Przechowywanie Ograniczona Do 32 napędów
NVMe Ograniczona/zależna od modelu Do 8
Rozszerzenie GPU Ograniczona Do 4 GPU DW
Rozszerzenie PCIe Środkowa Rozległe
Zastąpione jednostki publiczne W zależności od modelu Dostępne
Wirtualizacja Zasadnicze/umiarkowane Silny
Baza danych Niewielki/umiarkowany Obciążenia robocze przedsiębiorstwa
Serwer pamięci masowej Podstawowe Wysokiej pojemności
Możliwość ulepszenia Środkowa Wysoki

Kto powinien rozważyć Dell PowerEdge T640?
Sprzedawcy IT

T640 może być konfigurowany w szerokim zakresie cen i osiągów, co czyni go przydatnym do różnych projektów klientów.

Systemy zintegrowane

Jego połączenie procesora, pamięci, pamięci masowej, GPU i rozszerzenia PCIe sprawia, że jest to elastyczna baza dla rozwiązań dostosowanych.

Małe i średnie centra danych

Konstrukcja wieży / stojaków zapewnia opcję dla środowisk, które mogą nie mieć standaryzowanej infrastruktury stojaków.

Przedsiębiorstwa

Firmy mogą korzystać z T640 do wirtualizacji, baz danych, przechowywania i obciążeń roboczych aplikacji.

Dostawcy urządzeń do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych

Duża liczba obsługiwanych przestrzeni napędowych sprawia, że T640 nadaje się do zastosowań koncentrujących się na pojemności.


Częste pytania
Czy Dell PowerEdge T640 to wieżowy serwer?

Tak, T640 to...Serwer wieżowy z podwójnym gniazdkiem 5U, który może być również wdrażany w środowisku rackowym.

Ile procesorów obsługuje Dell T640?

Wspiera nawetdwa procesory Intel Xeon Scalable.

Ile pamięci pamięci może obsłużyć T640?

T640 posiada 24 gniazda DDR4 DIMM i obsługuje do3 TB pamięci RDIMM/LRDIMMZgodnie ze specyfikacjami Dell.

Ile dysków twardych obsługuje T640?

W zależności od podwozia i podwozia T640 obsługuje doNapędy o wymiarach 18 × 3,5 calalub do32 × 2,5 cala napędów.

Czy Dell T640 obsługuje NVMe?

Tak, obsługiwane konfiguracje mogą pomieścić do8 napędów NVMe.

Czy T640 może być używany jako serwer pamięci masowej?

Duża pojemność napędu wewnętrznego sprawia, że jest szczególnie odpowiedni do przechowywania, tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.

Czy T640 obsługuje GPU?

Dell oferuje wsparcie dla czterech GPU o podwójnej szerokości lub ośmiu jedno szerokości w zależności od konfiguracji.

Czy T640 obsługuje wirtualizację?

Połączenie podwójnych procesorów Xeon, dużej pojemności pamięci i elastycznego magazynu SSD/NVMe sprawia, że jest odpowiedni do środowisk wirtualizacyjnych.

Czy T640 ma iDRAC9?

Platforma zawiera iDRAC9 z kontrolerem cyklu życia.

Czy T640 może być zainstalowany w stojaku?

Tak, to wieża 5U.

Czy T640 nadaje się do baz danych?

Z wystarczającą pamięcią, pamięcią SSD/NVMe i odpowiednią konfiguracją RAID, można go skonfigurować dla obciążeń bazy danych.


Zbuduj swój Dell PowerEdge T640 wokół aplikacji

Najlepsza konfiguracja T640 niekoniecznie jest tą z najdroższym procesorem lub największą ilością pamięci RAM.

Aserwer zapasowymoże wymagać dużej pojemności dysku twardego.

AWirtualizacjaMoże potrzebować więcej pamięci.

Aserwer bazy danychmoże czerpać większe korzyści z wydajności SSD/NVMe.

AProjekt GPUwymaga szczególnej uwagi w zakresie zasilania, chłodzenia i konfiguracji PCIe.

Aplatforma magazynowamoże potrzebować więcej obszarów napędowych zamiast więcej rdzeni CPU.

Zapewniamy dostosowaneDell PowerEdge T640konfiguracje dla dystrybutorów, resellerów, integratorów systemów i użytkowników końcowych.

Dostępne opcje obejmują:

  • Przetwarzacze Intel Xeon Scalable
  • DDR4 ECC RDIMM/LRDIMM
  • Dysk twardy SATA
  • SAS HDD
  • Dysk twardy SAS w pobliżu linii
  • SATA SSD
  • SAS SSD
  • NVMe SSD
  • Kontrolery PERC RAID
  • Adaptory sieciowe 10GbE
  • Akceleratory GPU
  • Zbytne zasilanie
  • iDRAC9
  • System operacyjny
  • Akcesoria serwera

Podaj nam obciążenie, zapotrzebowanie na procesor, pojemność pamięci, typ pamięci, liczbę dysków lub budżet docelowy, a będziemy mogli zbudować konfigurację Dell PowerEdge T640 w oparciu o Twój projekt.

Poproś o wycenę

Szukasz najlepszej ceny?

Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży już dziś, aby:

  • Dostosowane konfiguracje serwera
  • Ograniczenie
  • Globalne rozwiązania w zakresie transportu morskiego
  • Szybka dostawa z magazynu
  • Profesjonalne doradztwo techniczne
Sales manager contact information for server solutions and technical support Additional contact details and customer support information